Zhaneta Xhamaj, Itali

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Realiteti i mergimit… na iku jeta vetem duke u skllaveruar per t’u bere sa me mire ekonomikisht, dhe e mira nuk paska te mbaruar. 15 ore pune ne dite, ik nga njeri vend ne tjetrin, c’qe keshtu jeta ime! Po iken bashke me sllaverimin, pa i shijuar asgje, madje pa shijuar as femijet e mi qe s’i kam pare si u rriten. Dhe kur vajza perkedhel me shume macen se mua, une behem xheloze dhe ndihem fajtore… mire jeten time qe nuk e shijova dhe s’e di se si me iku, po nuk shijova as rritjen e femijeve te mi…